Pretraži ovaj blog

četvrtak, 31. prosinca 2015.

Real lako protiv Sociedada

Nogometaši madridskog Atletica novi su vodeći sastav španjolskog prvenstva, oni su u dvoboju 17. kola kao gosti svladali gradskog suparnika Rayo Vallecano sa 2-0 (0-0) i s ta tri boda preskočili drugog gradskog rivala Real koji je ranije u srijedu na svom terenu svladao Real Sociedad sa 3-1 (1-0).
Atletico je do pobjede stigao u samoj završnici pogocima Corree (88) i Griezmanna (90).
Atletico je sada na 38 bodova, Real je drugi sa 36, dok je Barcelona, koja od 20.30 sati na svom terenu igra protiv Betisa, treća sa 35 uz dvije utakmice manje. Rayo Vallecano je u zoni ispadanja, 18. sa 14 bodova.
Mladi hrvatski reprezentativac Alen Halilović igrao je svih 90 minuta za Sporting iz Gijona koji je izgubio na gostovanju kod Eibara sa 0-2 (0-0). Golove za domaće postigli su Keko (55) i Borja Baston (62).
Sporting je 16. sa 16 bodova i utakmicom manje, dok je Eibar deveti sa 24.
Real Madrid je do pobjede protiv imenjaka iz San Sebastiana poveo krajem prvog poluvremena kada je Cristiano Ronaldo (42-11m) iskoristio drugi kazneni udarac za "kraljevski" klub na utakmici, prvoga je promašio u 24. minuti. Na 1-1 je početkom nastavka poravnao Bruma (49), da bi Cristiano Ronaldo (67) svojim drugim golom sredinom drugog dijela vratio prednost na stranu Madrida, da bi konačnih 3-1 postavio Lucas (86) u samoj završnici dvoboja. Luka Modrić igrao je za Real Madrid do 88. minute, dok je Mateo Kovačić u igru za "kraljevski" klub ušao u 59. minuti.
Malaga je nastavila svoj bijeg s dna ljestvice važnom 1-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod izravnog konkurenta za ostanak Levantea, a jedini gol postigao je Duda (79). Hrvatski napadač Duje Čop igrao je za Malagu do 73. minute. Malaga je sada 11. na ljestvici sa 20 bodova, dok je Levante posljednji sa 11 bodova.